2012 m. vasario 27 d., pirmadienis

Kaip apsisaugoti nuo nužiūrėjimų, prakeikimų ir pagadinimų?


Guardian Angel by Sandra Kuck


Kaip apsisaugoti nuo nužiūrėjimų, prakeikimų ir pagadinimų? Šis klausimas ir man labai aktualus... Atrodo gyveni sau ramiai, stengiesi mąstyti pozityviai, praktikuoji Reiki, o vis tiek labai lengvai prisikabina visokie pagadinimai...

Nežinau, kiek būčiau užtrukusi, kol pati susiprotėčiau, tad esu labai dėkinga Virginijui Mockui, nurodžiusiam kryptį, kuria lnkme eiti - gerai veikianti žmogaus energijos sistema primena besisukantį vilkelį ar kamuolį.

 Truputi nukrypsiu nuo temos, bet ieškodama besisukančio kamuolio pavyzdžio radau štai ką:Žodžiu, esmė ta, kad prie besisukančio objekto nieks prilipti negali, tik atšokti nuo jo. Taigi, išvada seka labai paprasta - bjaurastis limpa tada, kai energetika sukasi lėtai arba išvis sustojusi, tad reikia ieškoti priemonių, kurios aktyvina, normalizuoja, harmonizuoja, reguliuoja energijos judėjimą.

Žinoma, mano ieškojimų ir atradimų sąrašas dar neišsamus, nes per amžius žmonija sugalvojo šimtus būdų, šimtus kelių į sveiką ir laimingą gyvenimą. Tereikia tik išsirinkti tai, kas tinka mums labiausiai.

Pradėsiu nuo to, ką asmeniškai išbandžiau ir kas man pasirodė efektyviausia:


5 Tibeto pratimai


Jei skaitėte mano ankstesnį įrašą apie labai realius pavojus, jau žinote, kad yra pavojinga net trumpai pabendrauti su negatyviais, degraduojančiais žmonėmis, žiūrėti jiems į akis... Pastebėjau, kad pagadinimas ("porcha") man pasireiškia kaulų laužymu, skaudama galva. Jei pabendravę su piktais, pavydžiais, įvairiais būdais besisvaiginančiais žmonėmis netrukus imate blogai jaustis, siūlau išmėginti garsiuosius 5 Tibeto pratimus, man jie labai padeda. 

Apie šiuos pratimus taip pat parašyta ir knyga, ją galima rasti Lietuvos knygynuose. Štai knygos anotacija:

Legenda pasakoja, kad nepasiekiami Himalajų kalnai slepia paslaptį, kuri būtų išvadavusi konkistadorą Poncė de Leoną nuo bevaisių amžinosios jaunystės šaltinio paieškų Amerikoje. Iš kartos į kartą Tibeto vienuoliai perduoda pratimų kompleksą, kuris iki gilios senatvės padeda išsaugoti jauną ir sveiką kūną.

Dar žinomi kaip Penki Tibetiečiai, šie kadaise slapti pratimai dabar prieinami ir vakariečiams knygoje „Jaunytės šaltinis: 5 Tibeto pratimai", kurios pirmasis leidimas pasirodė dar 1939 m. Peteris Kelderis pradeda nuo pasakojimo, kaip sužinojo apie tai iš pulkininko Bredfordo, paslaptingo britų armijos atsargos karininko, parsivežusio paslaptį iš kelionių po Himalajus. „Jaunystės šaltinis: 5 Tibeto pratimai" – praktiniai nurodymai, kaip atlikti visus penkis pratimus, primenančius jogos pozas. Jiems kasdien užtenka keliolikos minučių, o praktikuojantys džiaugiasi išaugusia energija, tirpstančiu svoriu, geresne atmintimi, atsigavusiais plaukais, dingusiais skausmais ir tiesiog grįžusia jaunyste.

Kaip veikia 5 Tibeto pratimai

Šių penkių pratimų veikimo mechanizmas gana paprastas. Žmogaus kūne yra septynios pagrindinės čakros (energijos centrai). Žmogui senstant energijos centrai silpsta, o gyvybiškai svarbi energija blokuojama arba sulaikoma - taip atsiranda ligos, vyksta senėjimas. Greičiausias būdas susigrąžinti jaunystę, sveikatą ir gyvybingumą - pradėti šiems energijos centrams vėl normaliai veikti. Tai gali padaryti penki paprasti pratimai, apjungiantys dvidešimt vieną jogos pratimą. Kiekvienas iš jų atliekamas nuo 3 iki 21 karto ir būtinai kasdien.

Reguliariai praktikuojant 5 Tibeto pratimus:

Sumažėja stresas ir raumenų įtampa

Subalansuojama kūno energijos sistema

Auga fizinis pajėgumas ir lankstumas

Didėja raumenų tonusas

Gerėja virškinimas

Valomas organizmas

Dingsta dvigubas pagurklis

Sustiprėja pilvo presas, sumažėja liemens apimtis

Taisosi laikysena

Gerėja atmintis

Nebekankina dažna nuotaikų kaita

Pagerėja bendra savijauta

Iš savo patirties galiu pasakyti pridurti, kad svarbiausia nepersistengti iš pradžių. Tikrai užtenka pirmas kelias savaites daryti vos po kelis kartus kiekvieną pratimą, efektas jaučiasi labai stipriai ir iš karto. Sunkiausia ryte prisiversti juos pradėti daryti :)

Manau, kad net nebūtina daryti 5 Tibeto pratimus. Užtenka reguliariai sportuoti. Nepersistengti, bet ir neaptingti. Ne veltui sakoma - sveikame kūne sveika siela. 

Pozityvus mąstymasFrazę "sveikame kūne sveika siela" galima ir perfrazuoti - "sveika siela sveikame kūne".

Turbūt neįmanoma pervertinti pozityvaus mąstymo svarbos. Pozityvus mąstymas, pozityvus požiūris daro tikrus stebuklus. Ir nereikia net keisti savo charakterio iš esmės, laužyti save skausmingai ir per kančias. Užtenka labai paprastų dalykų. Vienas iš jų yra havajietiškas mokymas ho'oponopono. Keistas pavadinimas, pripažįstu. Tačiau esu dėkinga Gyvenimui, kad atsiuntė man Joe Vitale knygą "Jokių ribų".  Jie norėsit, paskaitysit, bet pradžiai užteks pakartoti:

Ačiū
Aš Tave myliu
Atsiprašau
Atleisk man

Kam adresuoti šiuos žodžius? Sau. Dievui. Jus sunervinusiam žmogui ar situacijai. Ligai. Draugui. Giminaičiui. Kolegai. Šuniukui.

Tačiau didžiausias atradimas prasideda tada, kai suvokiate, jog esate atsakingas už viską, kas nutinka šiame Pasaulyje, gero ir blogo. Kaip Joe knygoje rašė - ar krentant medžiui miške pasigirsta garsas, jei jo nėra kam išgirsti? Taip ir visa tai, kas nutinka aplink mus, ką sužinome iš spaudos ar TV, visa, kas vienaip ar kitaip mus sujaudina, yra mūsų atsakomybė. Todėl turime suvokti, kad tai mūsų praeitų gyvenimų rezultatus matome šiandien ir už juos atsakome. Galų gale, visi mes esame Viena, tad esame atsakingi ir už kitų žmonių darbus, ne tik už savo.... Bet apie tai gal pagalbėkim kitą kartą, gerai? O kol kas pamėginkim kasdien rasti progų bent jau mintyse ištarti šiuos 4 paprastus žodžius....

O jei per sunku pajausti atsakomybę už Afrikoje badaujančius vaikus, galima netgi dar paprasčiau transformuoti savo sąmonę. Tiesiog palinkėti visiems laimės. Paprasta, bet efektas - milžiniškas! 


Dienos režimas


Vedos sako, jog tas, kuris nesilaiko Saulės diktuojamo ritmo, negali būti laimingas. Tokį žmogų anksčiau ar vėliau ims persekioti nelaimės, ligos ir praradimai. Viskam yra savas laikas ir trukmė. Saulė, keliaudama dangaus skliautu, labai stipriai įtakoja žmogaus organizmą. Kadangi neįmanoma pakeisti Saulės judėjimo, geriau su tuo susitaikyti, pažinti ir griežtai laikytis taisyklių. 

Galima pradėti nuo pačio paprasčiausio dalyko - laiku gultis ir laiku keltis. Vedos sako, kad suaugusiam žmogui pakanka 6 valandų miego ir geriausia eiti miegoti 3 valandoms iki vidurnakčio ir keltis praėjus 3 valandoms po jo. Žodžiu, miegoti turime maždaug nuo 21 iki 3 val. ryto. Arba bent jau pasistengti atsikelti iki 6 val. ryto. 

Žinoma, ne kiekvienas galės drastiškai pakeisti savo dienotvarkę. Torsunovas pataria kasdien 5-10 min. gultis anksčiau ir 5-10 min. keltis anksčiau. 

Įdomu tas, kad jei jūs ne tik esate beviltiškas pelėda, bet ir gimėte vakare/naktį (kas iškart rodo jus esant užprogramuotu pelėda), tai reiškia, jog praeituose gyvenimuose nuolatos nepaklusdavote laikui, tad dabar, nors ir stengiatės gyventi teisingai, susiduriate su begale sunkumų.

Kodėl svarbu anksti eiti miegoti?

Intelektas ir protas ilsisi nuo 21 iki 23 val. Jei nuolat gulatės vėliau, vadinasi ir jūsų protas su intelektu  dorai nepailsi. O  tai galų gale virsta rimtomis problemomis - sunku koncentruoti dėmesį, sunku atsilaikyti prieš žalingus įpročius (arba tie žalingi įpročiai ima jus traukti), tampate konfliktinių situacijų priežastimi. 

Jei žmogus nemiega tarp 23 iki 1 val. nakties, nukenčia pranos cirkuliacija organizme, o tai reiškia raumenų ir nervų sistemos sutrikimus. Jei kaip taisyklė gulatės 1 val. nakties, tuomet nenuostabu, kad jus valdo pesimizmas, vangumas, sunkumas, nuovargis. 

O jei žmogus nemiega tarp 1 val. ir 3 val., nukenčia jo emocinė energija, o tai iššaukia irzlumą, agresiją.

Kaip gi galima mąstyti pozityviai, jei dorai nepailsėjote? Ir ar įmanoma prisiversti daryti 5 Tibeto pratimus, jei esate suirzęs, vangus ir pervargęs? 

Daugiau apie dienos režimą skaitykite čia. Arba dar galite pasiskaityti Dariaus Ražausko puslapyje .

Taip pat galite paklaustyti Donato Janickio paskaitą. :) Čia kalbama ne tik apie teisingą laiką, bet ir apie teisingas mintis atsikėlus. 
Neatrodo labai sunku, tiesa? Ir man neatrodo. Todėl stengiuos viso to laikytis. Negaliu sakyti, kad sekasi be problemų, bet jau imu matyti rezultatus, tad motyvacija tik didėja! 

Prisijungsit? :)Komentarų nėra:

Rašyti komentarą